Audiopříběhy LGBTQ+

  • Audio
  • Gender

Sebepoškozování: hodně špatnej ventil pro bolest, kterou jsem neuměla řešit jiným způsobem než vlastně sama vůči sobě.

Sebepoškozování: hodně špatnej ventil pro bolest, kterou jsem neuměla řešit jiným způsobem než vlastně sama vůči sobě.

Spousta lidí to má celkem vyhraněný, buď se považují za heterosexuální nebo homosexuální, ale pro mě je ta škála pestřejší.

Cítím se být nebinárním člověkem, což znamená, že si úplně nepřipadám ani jako holka ani jako kluk a trvalo mi dost dlouho než jsem to rozlouskl.

Říká se, že kluci nepláčou. Když se mužům zakazuje brečet, projevují se akorát agresí, což vytváří násilí ve společnosti. Jan se osvobodil skrze feminismus.

Oni mi pořád říkali, abych si mezi nima vybrala a já jsem věděla, že si vybírat nechci. A pamatuju si, že jsem se v tý době i mojí mámy ptala, jestli je to vlastně možný vzít si naráz dva muže. Byla jsem v takový nerovnováze, strašně dlouho jsem si nepřipustila, že se mi líbí i ženy a začala jsem sama sebe nemít ráda za to, že se mi líbí víc lidí naráz.

Vždycky jsem pociťovala velké množství různých druhů lásky. Jinakost v sobě lidé tuší, ale nemají pro to vždycky název. Queerness je pro mě sensibilita a bytí ve světě, nepolarita, fluidnost.

Byla jsem hodně šikanovaná. Kdo trefí Jiřku má body navíc. Nikdo z učitelů to neřešil, naopak tam byly mechanismy, které to podporovaly. Začala jsem si myslet, že nemám statut lidské bytosti. Má to dobrej konec: nedávno jsem absolvovala změnu pohlaví a stala se jak fyzicky tak legálně ženou a jsem teď neuvěřitelně šťastná.